Návrat Foo’s do Británie i s novou písní

Datum:

Sdílejte článek:

Téměř rok po setu na festivalu Glastonbury se kapela vrátila na britské ostrovy v rámci ohlášeného turné a z rukávu vytáhla kupříkladu i jednu úplnou novinku.

První z celkem sedmi červnových zastávek Foo Fighters ve Spojeném království hostil kriketový stadion Old Trafford v Manchesteru, a to za vlastně tradičních povětrnostních podmínek. Celý program doprovázela zamračená obloha a lehké přeháňky. Naopak určitě nečekanou byla volba prvního songu, který Grohl a spol. zvolili pro přivítání se s natěšenými příznivci – nástup s Monkey Wrench zafungoval skvěle a všechny spolehlivě nastartoval do dalšího průběhu.

Ten se zpočátku příliš nelišil od dosud absolvovaných vystoupení letos na jaře či na přelomu roku v Austrálii a na Novém Zélandu. Velmi potěšujícími byly rozhodně návraty dvojice skladeb Generator a Stacked Actors (zahrány po sobě) nebo akustické verze Statues v podání Davea, Shiftyho a Ramiho. Hned po zástkupkyni z Echoes, Silence, Patience & Grace zůstal frontman na lávce mezi diváky zcela osamocen, aby na kytaru spustil komorní provedení Under You. Ačkoliv později z pódia samozřejmě zněla Aurora s věnováním Tayloru Hawkinsovi, také tyto chvíle prýštili jasnou emotivní symbolikou: Od Davea pro Hawka, spolu s aktivně zpívajícím publikem.

Foo Fighters @ Emirates Old Trafford, Manchester, UK (13. 6. 2024)

Kde se vzala ‚Unconditional‘?

Největšího překvapení se fanoušci dočkali po posledních tónech All My Life. Dave totiž bez větších okolků uvedl Unconditional, dosud neslyšenou kytarovku ne nepodobnou třeba písni Outside z alba Sonic Highways.

Dle informací serveru Consequence of Sound, které se podařilo získat od zástupce kapely, však nejde zrovna o první vlaštovku z nového materiálu – skladba by měla být znovuobjeveným demem, jež Foo’s spotnánně oprášili a dopracovali během zkoušek na aktuální turné. Původní koncept údajně vznikl v rámci jednoho z kreativních setkání skupiny před několika lety a nyní padlo rozhodnutí, že by bylo fajn předvést ji naživo.

Zatím není jasné, z jakého konkrétního období novinka vůbec pochází a zda jí někdy uslyšíme také ve studiové podobě. Ať už se s ní potkáme v jakékoliv formě, je zřejmé, že Foo Fighters mají opět tvořivé choutky. A to je jen dobře.

Přehled dalších plánovaných termínů Everything or Nothing at All Tour naleznete v sekci Koncerty.

Foo Fighters Setlist Emirates Old Trafford, Manchester, England 2024, Everything or Nothing at All

Foto: Manchester World, Cinzia Ambrosini/Instagram

Tomáš Hajduk
Tomáš Hajdukhttps://www.foofighters.cz
Zaměstnaný neumělec, už od útlého věku příznivec rockové muziky. Dlouho jsou jeho favority britští Queen, i díky kterým se později seznamuje s Foo Fighters – a postupně jim propadá.

Poslední novinky

Podpořte FF CZ&SK

Zakoupením "kávy" můžete jednorázově a v jakékoliv výši přispět na fungování tohoto projektu. Děkujeme!

Další aktuality

00:03:47

Finále v Británii s Geezerem Butlerem

Foo Fighters si pro poslední vystoupení v rámci šňůry na britských ostrovech přizvali na scénu i někdejšího basáka...
00:06:35

Shane řádil ve Walesu při ‚This Is a Call‘

Po úterním koncertu Foo Fighters se zdá býti jasné, že zapojení Shanea Hawkinse bude příjemným zpestřením i zbývajících...
00:07:37

Londýn podruhé, včetně ‚My Hero‘ se Shanem

Kombinace energického Shanea Hawkinse a Foo Fighters zafungovala na výbornou i při sobotní show na London Stadium, nyní...
00:04:31

Shane Hawkins hostem první show v Londýně

Epický tříhodinový návrat Foo Fighters do hlavního města Spojeného království přinesl setlist s téměř třemi desítkami skladeb a...