Shane Hawkins hostem první show v Londýně

Datum:

Sdílejte článek:

Epický tříhodinový návrat Foo Fighters do hlavního města Spojeného království přinesl setlist s téměř třemi desítkami skladeb a jedním překvapením na závěr.

Tím úplně nemáme na mysli monstrózní a efektní pyroshow, jež nad London Stadium sledovali diváci při Everlong, ačkoliv rozhodně stála za to. Vrcholem prvního ze dvou večerů na někdejším středobodu letních olympijských her byly zcela určitě další kolektivní okamžiky Foo’s a Taylorova syna za bicími. „Chtěli jsme se pozvat našeho milého bratra, abychom si opět mohli pospolu zahrát. Co byste řekli na Shanea Hawkinse?“ ptal se Dave Grohl nadšeného hlediště. Krátce na to prostorem zněla I’ll Stick Around, kterou si celá sestava po tribute koncertu v Los Angeles a loňském Boston Calling zopakovala už potřetí.

Jak Grohl prozradil chvíli před začátkem písně Aurora, celé show přihlíželi také ostatní členové Hawkovy rodiny. Ti proto mohli zaznamenat i ještě jeden akustický debut tohoto turné – na lávce mezi diváky tentokrát došlo na Big Me, v kombinaci se Skin and Bones a Under You – nebo později Show Me How za asistence Violet Grohl. Naopak zcela chyběla novinková Unconditional, a to nejspíše z časových důvodů.

Foo Fighters @ London Stadium, Londýn, UK (20. 6. 2024)

Na reprízu této obří párty se fanoušci mohou těšit už tuto sobotu (22. 6.), ve stejný čas a na stejném místě. A třeba opět s novou várkou nečekaných momentek.

Foo Fighters Setlist London Stadium, London, England 2024, Everything or Nothing at All

Foto: Leanda Newlyn/Instagram, Jake Simper/Instagram, Maia Goree/Instagram, repro Foo Fighters CZ & SK

Tomáš Hajduk
Tomáš Hajdukhttps://www.foofighters.cz
Zaměstnaný neumělec, už od útlého věku příznivec rockové muziky. Dlouho jsou jeho favority britští Queen, i díky kterým se později seznamuje s Foo Fighters – a postupně jim propadá.

Poslední novinky

Podpořte FF CZ&SK

Zakoupením "kávy" můžete jednorázově a v jakékoliv výši přispět na fungování tohoto projektu. Děkujeme!

Další aktuality

00:03:47

Finále v Británii s Geezerem Butlerem

Foo Fighters si pro poslední vystoupení v rámci šňůry na britských ostrovech přizvali na scénu i někdejšího basáka...
00:06:35

Shane řádil ve Walesu při ‚This Is a Call‘

Po úterním koncertu Foo Fighters se zdá býti jasné, že zapojení Shanea Hawkinse bude příjemným zpestřením i zbývajících...
00:07:37

Londýn podruhé, včetně ‚My Hero‘ se Shanem

Kombinace energického Shanea Hawkinse a Foo Fighters zafungovala na výbornou i při sobotní show na London Stadium, nyní...
00:03:55

Návrat Foo’s do Británie i s novou písní

Téměř rok po setu na festivalu Glastonbury se kapela vrátila na britské ostrovy v rámci ohlášeného turné a...