Foo’s překvapením Glastonbury

Datum:

Sdílejte článek:

Ze záhadných The Churnups se po všech spekulacích na slavné Pyramid Stage opravdu vyklubali Foo Fighters.

Těch „náhod“ bylo přeci jen hodně. Oznámený slot na hlavní scéně největšího festivalu přesně odpovídal slotu kapely z roku 1998, pojmenování The Churnups se skládalo ze stejného počtu jedenácti písmen jako u Foo’s a i sám Dave Grohl zmínil výraz „churning up“ ve svém nedávném poděkování fanouškům. Teď již víme, že ne náhodou.

Tajemno kolem neznámé sestavy každopádně dlouho a velmi pěkně přiživovali všichni zůčastnění. Ve stáncích s merchem se od zahájení festivalu s úspěchem prodávala „Churnups“ trika a další předměty, náznaky se objevovaly na oficiálních i neoficiálních plakátech či vlajkách. Nezaváhali ani Foo’s – pečlivě připravený motiv na bicích Joshe Freese, zesilovače opatřené novým pseudonymem nebo přelepené bedny na stranách pódia už ale natěšené davy nijak extra nerozhodily.

Pokud snad někteří přesto zůstávali na pochybách i krátce před začátkem, ve čtvrt na osm večer vše rozprášila velkoplošná obrazovka, na níž se krycí název velmi rychle přetransformoval do loga Foo Fighters. Kapela okamžitě rozjela bombastickou stíhací jízdu s jasným ústředním motivem „co nejvíce kousků jen zvládneme“. Na větší dialogy Davea se stotisícovým publikem zkrátka nebyl kvůli hodinovému bloku prostor, stejně jako ani na dlouhé představovačky v půlce setu. Zrychlený mód skupiny vyjma pozdravů a výzev ke sborového zpěvu tak vlastně přerušily jen chvilky v samém závěru – na oznámení britského turné Foo’s za rok v létě přímo navázalo věnování Everlong jedinečnému Tayloru Hawkinsovi.

Celý koncert odvysílala v přímém přenosu služba iPlayer od společnosti BBC, avšak pouze pro diváky ve Velké Británii. Záznam vystoupení si můžete přehrát nebo stáhnout na našem odkazu zde.

Foo Fighters Setlist Glastonbury Festival  2023

AKTUALIZOVÁNO (24. 6. 2023 10:19): Doplněn odkaz pro zhlédnutí/stažení kompletní show.

Foto: Repro Foo Fighters CZ & SK/BBC

Tomáš Hajduk
Tomáš Hajdukhttps://www.foofighters.cz
Zaměstnaný neumělec, už od útlého věku příznivec rockové muziky. Dlouho jsou jeho favority britští Queen, i díky kterým se později seznamuje s Foo Fighters – a postupně jim propadá.

Poslední novinky

Podpořte FF CZ&SK

Zakoupením "kávy" můžete jednorázově a v jakékoliv výši přispět na fungování tohoto projektu. Děkujeme!

Další aktuality

00:03:47

Finále v Británii s Geezerem Butlerem

Foo Fighters si pro poslední vystoupení v rámci šňůry na britských ostrovech přizvali na scénu i někdejšího basáka...
00:06:35

Shane řádil ve Walesu při ‚This Is a Call‘

Po úterním koncertu Foo Fighters se zdá býti jasné, že zapojení Shanea Hawkinse bude příjemným zpestřením i zbývajících...
00:07:37

Londýn podruhé, včetně ‚My Hero‘ se Shanem

Kombinace energického Shanea Hawkinse a Foo Fighters zafungovala na výbornou i při sobotní show na London Stadium, nyní...
00:04:31

Shane Hawkins hostem první show v Londýně

Epický tříhodinový návrat Foo Fighters do hlavního města Spojeného království přinesl setlist s téměř třemi desítkami skladeb a...