Zemřel Steve Albini

Datum:

Sdílejte článek:

Ve svém studiu Electrical Audio v Chicagu zemřel na infarkt hudební producent, inženýr, zpěvák, kytarista a novinář Steve Albini.

Kromě spolupráce s mnoha významnými muzikanty (samozřejmě včetně Nirvany na albu In Utero) si jej velmi dobře pamatujeme také z období vzniku desky, respektive dokumentu Sonic Highways od Foo Fighters – právě po Albiniho boku kapela v Chicagu natáčela titulní píseň Something From Nothing (oficiální klip zde).

Dojmy z nahrávání Foo’s v prostorách ikonického studia si můžete připomenout níže či hned v úvodní epizodě dokumentární série z dílny HBO (dá se stále získat na oficiální stránce, naše CZ titulky časované přímo pro tuto verzi jsou k dispozici zde).

 

AKTUALIZOVÁNO (10. 5. 2024 19:20): Dave Grohl připomněl náhlý Albiniho odchod během vystoupení Foo’s v Charlotte: „Tuto píseň chci dnes věnovat příteli, jenž nás opustil před pár dny a kterého jsem znal předlouhé roky. Odešel příliš brzy. Nepochybuji, že ovlivnil i vaše životy. Těm z vás, kdo ví, netřeba říkat více. A pokud snad nevíte, zkrátka si to jméno zapamatujte.“ Spolu s celou kapelou mu následně adresoval skladbu My Hero.

Foto: Kevin Tiongson/Premier Guitar

Tomáš Hajduk
Tomáš Hajdukhttps://www.foofighters.cz
Zaměstnaný neumělec, už od útlého věku příznivec rockové muziky. Dlouho jsou jeho favority britští Queen, i díky kterým se později seznamuje s Foo Fighters – a postupně jim propadá.

Poslední novinky

Podpořte FF CZ&SK

Zakoupením "kávy" můžete jednorázově a v jakékoliv výši přispět na fungování tohoto projektu. Děkujeme!

Další aktuality

00:03:47

Finále v Británii s Geezerem Butlerem

Foo Fighters si pro poslední vystoupení v rámci šňůry na britských ostrovech přizvali na scénu i někdejšího basáka...
00:06:35

Shane řádil ve Walesu při ‚This Is a Call‘

Po úterním koncertu Foo Fighters se zdá býti jasné, že zapojení Shanea Hawkinse bude příjemným zpestřením i zbývajících...
00:07:37

Londýn podruhé, včetně ‚My Hero‘ se Shanem

Kombinace energického Shanea Hawkinse a Foo Fighters zafungovala na výbornou i při sobotní show na London Stadium, nyní...
00:04:31

Shane Hawkins hostem první show v Londýně

Epický tříhodinový návrat Foo Fighters do hlavního města Spojeného království přinesl setlist s téměř třemi desítkami skladeb a...