Americké turné rozběhla ‚Bridge Burning‘

Datum:

Sdílejte článek:

Pomyslnou tečku za tříměsíční pauzou od živého vystupování si Foo Fighters dnes ráno našeho času vychutnali za zvuků otvíráku z alba Wasting Light.

Nečekaný comeback skladby, kterou nám Foo’s pravidelně servírovali téměř výhradně během koncertních show dvanáct let zpátky (a s jednou lasvegasskou výjimkou v roce 2021), jistě potěšil drtivou většinu z téměr dvaceti tisíc přihlížejících diváků. Změnou hned na úvod jako by snad kapela chtěla demonstrovat, že se s Joshem Freesem za bicími už dál nehodlá držet jen stále velmi obdobného scénáře, ale bude postupně čím dál více otevírat i přihrádky tak trochu zapadané prachem.

V případě Medicine at Midnight, která v dallaském amfiteátru Dos Equis Pavilion pak zněla jako osmá v pořadí, to s tím „zaprášením“ samozřejmě není zas tak horké – píseň ze stejnojmenné předposlední desky lze vlastně pořád označit za relativně čerstvou věc. Její zařazení je ale neméně dobrou zprávou pro všechny ty, jež od rozjíždějící se šňůry očekávají větší pestrost odehraných setlistů.

Ačkoliv nebylo poměrně dlouho jisté, jak se v Dallasu vyvine situace s nestálým počasím, celá show se nakonec vydařila bez komplikací. Během My Hero si Dave Grohl hovořící k fanouškům vzpomněl na svého přítele a někdejšího kytaristu Pantery Darrella „Dimebag“ Abotta, načež mu skladbu i věnoval. Podobně do nebes letěla zdravice také chvíli před tím, než se rozezněla Aurora. „Taylor tu pokaždé rád vystupoval. Ostatně, vždyť odsud pocházel,“ zmínil Dave s odkazem na první roky Hawkova života v texaském Fort Worth.

Foo Fighters @ Dos Equis Pavilion, Dallas, USA (1. 5. 2024)

Co se aktuálního alba But Here We Are týče, ke slovu se i tentokrát dostala hned čtveřice z jeho tracklistu. Tradiční Rescued a přídavkovou The Teacher doplnily Nothing at All (v souladu s obdobně nazvaným turné) a píseň The Glass, na jejíž adresu Grohl poznamenal, že „ne pokaždé jsou pro její předvedení ideální chvíle nebo podmínky“.

Foo’s nyní zamíří vstříc tradičnímu New Orleans Jazz & Heritage Festivalu, kde se v plné síle předvedou už tento pátek 3. května. Poté budou následovat zastavení v Atlantě (5. 5.), Raleigh (7. 5.) a Charlotte (9. 5.). Kompletní přehled plánovaných vystoupení naleznete jako vždy v sekci Koncerty.

Foo Fighters Setlist Dos Equis Pavilion, Dallas, TX, USA 2024, Everything or Nothing at All

Foto: Jamie B FORD/Fort Worth Star-Telegram, ZoSoTim/Reddit

Tomáš Hajduk
Tomáš Hajdukhttps://www.foofighters.cz
Zaměstnaný neumělec, už od útlého věku příznivec rockové muziky. Dlouho jsou jeho favority britští Queen, i díky kterým se později seznamuje s Foo Fighters – a postupně jim propadá.

Poslední novinky

Podpořte FF CZ&SK

Zakoupením "kávy" můžete jednorázově a v jakékoliv výši přispět na fungování tohoto projektu. Děkujeme!

Další aktuality

00:03:47

Finále v Británii s Geezerem Butlerem

Foo Fighters si pro poslední vystoupení v rámci šňůry na britských ostrovech přizvali na scénu i někdejšího basáka...
00:06:35

Shane řádil ve Walesu při ‚This Is a Call‘

Po úterním koncertu Foo Fighters se zdá býti jasné, že zapojení Shanea Hawkinse bude příjemným zpestřením i zbývajících...
00:07:37

Londýn podruhé, včetně ‚My Hero‘ se Shanem

Kombinace energického Shanea Hawkinse a Foo Fighters zafungovala na výbornou i při sobotní show na London Stadium, nyní...
00:04:31

Shane Hawkins hostem první show v Londýně

Epický tříhodinový návrat Foo Fighters do hlavního města Spojeného království přinesl setlist s téměř třemi desítkami skladeb a...