Video živé verze Daveovy ‚Play‘ je online

Datum:

Sdílejte článek:

Záznam šestatřicetiminutového vystoupení Davea Grohla na benefiční akci z roku 2018 je součástí kompilace, která se objeví v prodeji už 8. prosince.

O více než deset minut prodloužená skladba oproti studiové podobě, jež si Dave na pódiu arény v americkém Ashevillu vystřihl spolu s Gregem Kurstinem (klávesy), Drewem Hesterem (perkuse), Chrisem Chaneym (basa), Jasonem Falknerem, Alainem Johannesem, Barrettem Jonesem (všichni tři kytara) a pouliční hudebnicí Abby the Spoon Lady, je již dostupná ke zhlédnutí na YouTube. Zároveň je k dispozici také audio varianta, a to napříč všemi streamovacími službami – rozcestník pro přehrání či nachystání do vašich knihoven zde.

Uveřejnění písně zrovna nyní má svůj dobrý důvod. Jde o ochutnávku z více než šestihodinového materiálu Warren Haynes Presents: The Benefit Concert Volume 20, který mapuje průběh dvou dobročinných večerů z 7., resp. 8. prosince 2018 v ashevillském U.S. Cellular Center (aktuálně Harrah’s Cherokee Center). Tradiční Christmas Jam, jehož počátky sahají až do roku 1988, pravidelně získává prostředky na stavbu nízkoenergetických domů pro místní komunitu či pro odkupování a rozvoj tamějších pozemků.

Kromě Play můžeme frontmana Foo Fighters v tracklistu zaznamenat také s Everlong, po boku skupiny Gov’t Mule při Rockin‘ In The Free World či za asistence organizátora celé akce, zpěváka a kytaristy Warrena Haynese, během společné Times Like These. Kolekci na 4×2 LP, 2 CD+DVD nebo 3 CD+2 Blu-ray discích je v CZ a SK končinách možno předobjednávat u Musicrecords, digitální verze bude u obvyklých poskytovatelů uvedena od stejného data, tedy v pátek 8. prosince 2023.

Foto: Doug Siegel/Live For Live Music

Tomáš Hajduk
Tomáš Hajdukhttps://www.foofighters.cz
Zaměstnaný neumělec, už od útlého věku příznivec rockové muziky. Dlouho jsou jeho favority britští Queen, i díky kterým se později seznamuje s Foo Fighters – a postupně jim propadá.

Poslední novinky

Podpořte FF CZ&SK

Zakoupením "kávy" můžete jednorázově a v jakékoliv výši přispět na fungování tohoto projektu. Děkujeme!

Další aktuality

Nateova basa na nové desce

Kromě domovských Foo Fighters se baskytarista Nate Mendel činil také na dalším zajímavém projektu, který se dočkal uvedení...
00:04:32

Foo Fighters v Aucklandu s Jackem Blackem

První z celkem tří koncertů kapely na Novém Zélandu sice nepřinesl žádné novinky v setu, o překvapení ale...

Studio 666 od ledna na Netflixu

Hororová komedie s Foo Fighters v hlavní roli se od 25. ledna 2024 opět objeví na jedné ze...
00:06:24

Fanoušci z Peru zvou Foo’s na návštěvu

U příležitosti 55. narozenin Davea Grohla se peruánští příznivci ozvali s blahopřáním a k tomu i jasným vzkazem...