Dave se rozpovídal o tvorbě ‚The Teacher‘

Datum:

Sdílejte článek:

Frontman Foo Fighters byl hostem 265. epizody podcastu Song Exploder, ve kterém konkrétněji popsal okolnosti vzniku této pro něj velmi osobní písně.

Během dvacetiminutového rozhovoru ve Studiu 606 se Dave Grohl vůbec poprvé veřejně vrací do doby, kdy pracoval na aktuálním řadovém albu But Here We Are a k těžkým chvílím, při kterých se zároveň musel rozloučit se svou maminkou Virginií. Právě tyto společné momenty, kdy zůstával po jejím boku ať už v domácím prostředí či u nemocničního lůžka, byly silným základem pro pasáže budoucí desetiminutové skladby.

V rámci procesu vzniku The Teacher se Dave mimo jiné zastavuje také u jejího představení kolegům z Foo’s. Úvodní pochyby, které pramenily z faktu, že kapela až do setkání ve studiu neslyšela z konceptu písně ani sekundu, se velmi rychle přetavily v týmové vyšívání. Dle Grohla nastal doslova „rozkvět“ celého komplikovaného díla, jehož struktura byla nakonec připravena za pouhý jeden den: „Netrápily mne nějaké obvyklé vazby mezi slokami a refrénem. Zkrátka jsem se rozhodl, že tahle píseň není pro rádia – je určena mně, mojí matce a já si aranžmá poskládám podle svého.“

Kompletní vyprávění, při němž zazní i několik demo nahrávek či milá vzpomínka, jak Dave stihl Virginii zahrát ukázku Show Me How, si můžete pustit výše nebo díky tomuto rozcestníku.

Foto: Song Exploder, Paramount+

Tomáš Hajduk
Tomáš Hajdukhttps://www.foofighters.cz
Zaměstnaný neumělec, už od útlého věku příznivec rockové muziky. Dlouho jsou jeho favority britští Queen, i díky kterým se později seznamuje s Foo Fighters – a postupně jim propadá.

Poslední novinky

Podpořte FF CZ&SK

Zakoupením "kávy" můžete jednorázově a v jakékoliv výši přispět na fungování tohoto projektu. Děkujeme!

Další aktuality

Nateova basa na nové desce

Kromě domovských Foo Fighters se baskytarista Nate Mendel činil také na dalším zajímavém projektu, který se dočkal uvedení...
00:04:32

Foo Fighters v Aucklandu s Jackem Blackem

První z celkem tří koncertů kapely na Novém Zélandu sice nepřinesl žádné novinky v setu, o překvapení ale...

Studio 666 od ledna na Netflixu

Hororová komedie s Foo Fighters v hlavní roli se od 25. ledna 2024 opět objeví na jedné ze...
00:06:24

Fanoušci z Peru zvou Foo’s na návštěvu

U příležitosti 55. narozenin Davea Grohla se peruánští příznivci ozvali s blahopřáním a k tomu i jasným vzkazem...