V Austrálii s překvapeními v setlistu

Datum:

Sdílejte článek:

Už úvodní show australského turné naznačila, že Foo Fighters hodlají během budoucích koncertů nabídnout i zcela nečekané perly ze svého repertoáru.

V případě zaplněného fotbalového stadionu HBF Park v Perthu, kde kapela vystoupila ve středu večer místního času, se jich na programu sešlo rovnou několik. Když jako osmá píseň v pořadí rozzvučela areál jen velmi příležitostně hraná Stacked Actors, mnozí asi stále netušili, že jde jen o první vlaštovku z mnoha (pokud tedy nezaslechli zkoušku před show, která by jim hodně napověděla).

Další odměnou pro přihlíživší byla totiž o něco později také Arlandria, všemi vřele přijatá zástupkyně jedinečného alba Wasting Light. Na ní obratem navázala nejprve These Days, načež se Dave s Chrisem Shiflettem vydali po lávce mezi diváky a za konstatování, že „tenhle song asi ještě nikdy nezazněl živě,“ předvedli akustickou verzi skladby Statues. Pro desátou položku z desky Echoes, Silence, Patience & Grace šlo skutečně o vůbec první uvedení naživo od Foo Fighters. Inspirací pro její výběr mohlo klidně být dubnové setkání Davea Grohla se zpěvačkou Norah Jones – právě v jejím podcastu Playing Along si dvojice song zahrála v totožném aranžmá.

Foo Fighters @ HBF Park, Perth, AUS (29. 11. 2023)

Ale zpět do Perthu. Když už se skupina zrovna nacházela ve sférách řadovky z roku 2007 a k tomu navíc na australské půdě, musela zaznít i Ballad of the Beaconsfield Miners. Píseň, jež frontman Foo’s napsal pro trojici zavalených horníků v Tasmánii, se stala tradiční součástí většiny vystoupení u protinožců. Tentokrát ji Dave uvedl s připomínkou čtyřiceti dělníků v Indii, kteří před několika dny zůstali uvězněni pod sesuvem půdy při stavbě silničního tunelu.

Jako poslední překvapení se na scéně objevila Fiola Jeans, jihoaustralská rodačka a dlouholetá bicmenská technička pro Foo’s. Důvodem byla cover verze skladby Big Balls od AC/DC, pro níž se ze zákulisí vydala rovnou k mikrofonu a postarala o vokální doprovod.

Foo Fighters Setlist HBF Park, Perth, Australia 2023

Kapela se po premiéře v HBF Parku aktuálně přesouvá do Adelaide, kde zahraje tuto sobotu na Coopers Stadium, poté dojde na dvojici show v melbournském AAMI Parku (4. a 6. prosince). Kompletní přehled nadcházejících koncertů je k dispozici na tomto odkazu.

Foto: Stu McKay/X-Press Magazine

Tomáš Hajduk
Tomáš Hajdukhttps://www.foofighters.cz
Zaměstnaný neumělec, už od útlého věku příznivec rockové muziky. Dlouho jsou jeho favority britští Queen, i díky kterým se později seznamuje s Foo Fighters – a postupně jim propadá.

Poslední novinky

Podpořte FF CZ&SK

Zakoupením "kávy" můžete jednorázově a v jakékoliv výši přispět na fungování tohoto projektu. Děkujeme!

Další aktuality

Nateova basa na nové desce

Kromě domovských Foo Fighters se baskytarista Nate Mendel činil také na dalším zajímavém projektu, který se dočkal uvedení...
00:04:32

Foo Fighters v Aucklandu s Jackem Blackem

První z celkem tří koncertů kapely na Novém Zélandu sice nepřinesl žádné novinky v setu, o překvapení ale...

Studio 666 od ledna na Netflixu

Hororová komedie s Foo Fighters v hlavní roli se od 25. ledna 2024 opět objeví na jedné ze...
00:06:24

Fanoušci z Peru zvou Foo’s na návštěvu

U příležitosti 55. narozenin Davea Grohla se peruánští příznivci ozvali s blahopřáním a k tomu i jasným vzkazem...