Nateova basa na nové desce

Datum:

Sdílejte článek:

Kromě domovských Foo Fighters se baskytarista Nate Mendel činil také na dalším zajímavém projektu, který se dočkal uvedení počátkem února.

Nahrávka pochází z pera amerického multiinstrumentalisty a skladatele Joea Wonga, jehož hudební rukopis jsme v našich končinách mohli zaznamenat například v několika sériích Netflixu (Mistr amatér, Ruská panenka, Půlnoční evangelium) či u dokumentárních snímků (Collapse, Yesmeni se bouří). Kromě filmů a seriálů se ukazoval také v roli bubeníka po boku jmen jako Marnie Stern, Mary Timony nebo Parts & Labor.


Na své první sólové album Nite Creatures z roku 2020, k jehož vzniku přispěli třebas i kolegové z kapel The Flaming Lips, War on Drugs nebo That Dog, nyní Wong navázal titulem Mere Survival. Také nová deska ze Studia 606, kterou do světa oficiálně vypustil 2. února letošního roku, čítá velmi solidní a obsáhlou soupisku spolupracovníků, basáka Foo’s nevyjímaje. Jak sám Nate uvedl na svém Instagramu, slyšet jej konkrétně můžeme ve skladbách Mere Survival a So Much Ground, hezky pohromadě s Joeym Waronkerem (Beck, R.E.M.), Moneym Markem (Beastie Boys) a bubenickou legendou Jimem Keltnerem (Traveling Wilburys, John Lennon, George Harrison, Bob Dylan).

Rozcestník pro poslech či koupi alba naleznete na tomto odkazu.

Foto: Priscilla Chavez Scott/Instagram

Tomáš Hajduk
Tomáš Hajdukhttps://www.foofighters.cz
Zaměstnaný neumělec, už od útlého věku příznivec rockové muziky. Dlouho jsou jeho favority britští Queen, i díky kterým se později seznamuje s Foo Fighters – a postupně jim propadá.

Poslední novinky

Podpořte FF CZ&SK

Zakoupením "kávy" můžete jednorázově a v jakékoliv výši přispět na fungování tohoto projektu. Děkujeme!

Další aktuality

00:03:57

Poslechněte si Shiftyho cover Thin Lizzy

Kytarista a kovboj Chris Shiflett přináší na streamovací služby nový singl, který můžete znát v podání jisté hardrockové...
00:04:32

Foo Fighters v Aucklandu s Jackem Blackem

První z celkem tří koncertů kapely na Novém Zélandu sice nepřinesl žádné novinky v setu, o překvapení ale...

Studio 666 od ledna na Netflixu

Hororová komedie s Foo Fighters v hlavní roli se od 25. ledna 2024 opět objeví na jedné ze...
00:06:24

Fanoušci z Peru zvou Foo’s na návštěvu

U příležitosti 55. narozenin Davea Grohla se peruánští příznivci ozvali s blahopřáním a k tomu i jasným vzkazem...