Poslechněte si Shiftyho cover Thin Lizzy

Datum:

Sdílejte článek:

Kytarista a kovboj Chris Shiflett přináší na streamovací služby nový singl, který můžete znát v podání jisté hardrockové skupiny z Irska.

Skladbu Cowboy Song (originál zde) uvedli legendární Thin Lizzy na svém šestém řadovém albu Jailbreak v březnu 1976. Právě tato deska byla pro kapelu zlomovou, a to zejména co se týče komerčního úspěchu ve Spojených státech – půl milionu prodaných kusů a zlatá certifikace byl úspěch, který sestava v Americe už nikdy nezopakovala.

→ PSALI JSME: Nové album Chrise Shifletta v prodeji

„Předělávku Cowboy Song jsem měl v plánu už delší dobu, co do textu jde o perfektní a čiré country,“ popsal Chris v čerstvém rozhovoru pro britský server eonmusic. „Jenom chvíli probíhalo uvažování nad stylem, aby byl vhodný pro její nové aranžmá. Řekl bych, že se nám nakonec podařilo docílit kombinace Waylona Jenningse a jeho ‚psaneckého‘ country‘, s lehkým nádechem disco k tomu.“

Jak se posun od elektrických kytar k těm akustickým vydařil, se můžete přesvědčit na obvyklých adresách, jakými jsou Spotify, Apple Music/iTunes, YouTube Music, Amazon Music, Deezer nebo TIDAL.

Foto: Chris Shiflett

Předchozí článek
Tomáš Hajduk
Tomáš Hajdukhttps://www.foofighters.cz
Zaměstnaný neumělec, už od útlého věku příznivec rockové muziky. Dlouho jsou jeho favority britští Queen, i díky kterým se později seznamuje s Foo Fighters – a postupně jim propadá.

Poslední novinky

Podpořte FF CZ&SK

Zakoupením "kávy" můžete jednorázově a v jakékoliv výši přispět na fungování tohoto projektu. Děkujeme!

Další aktuality

Nateova basa na nové desce

Kromě domovských Foo Fighters se baskytarista Nate Mendel činil také na dalším zajímavém projektu, který se dočkal uvedení...
00:04:32

Foo Fighters v Aucklandu s Jackem Blackem

První z celkem tří koncertů kapely na Novém Zélandu sice nepřinesl žádné novinky v setu, o překvapení ale...

Studio 666 od ledna na Netflixu

Hororová komedie s Foo Fighters v hlavní roli se od 25. ledna 2024 opět objeví na jedné ze...
00:06:24

Fanoušci z Peru zvou Foo’s na návštěvu

U příležitosti 55. narozenin Davea Grohla se peruánští příznivci ozvali s blahopřáním a k tomu i jasným vzkazem...