Foo Fighters v Aucklandu s Jackem Blackem

Datum:

Sdílejte článek:

První z celkem tří koncertů kapely na Novém Zélandu sice nepřinesl žádné novinky v setu, o překvapení ale přesto nouze nebyla.

Aucklandský Mount Smart Stadium viděl od Foo’s vlastně obdobný program, jako tomu bylo na konci loňského roku během šestice zastávek po Austrálii. Nechyběly pecky jako Generator, La Dee Da či Arlandria, o něco později fanoušci nepřišli ani o vydařenou akustickou vložku složenou ze Statues a Ballad of the Beaconsfield Miners.

Foo Fighters @ Go Media Stadium, Auckland, NZL (20. 1. 2024)

Beze změny zůstalo také zařazení cover verze Big Balls od AC/DC, kterou si s Foo Fighters ktrátce před přídavky opět zapěla jejich bubenická technička Fiola Jeans. Tentokrát však nebyla sama – k velkému nadšení diváků ji na scénu příšel pomoci Jack Black, filmový herec a jedna ze dvou tváří jedinečných Tenacious D. Na jeho akční výstup, při němž na lávce mezi dávky předvedl i kotoul, už Dave reagoval jen slovy „Díky, přejeme dobrou noc.“ Definitivní finále z toho ale nebylo, krátce poté jej zajistil až trojlístek Best of You, The Teacher a Everlong.

Po Aucklandu nyní skupina míří vstříc středeční zastávce na OrangeTheory Stadium v Christchurchi, v sobotu 27. ledna pak návštěvu Oceánie zakončí koncert ve Wellingtonu.

Foo Fighters Setlist Mount Smart Stadium, Auckland, New Zealand 2024, Australia & New Zealand 2023/24

Foto: Doug Peters/Ambient Light

Tomáš Hajduk
Tomáš Hajdukhttps://www.foofighters.cz
Zaměstnaný neumělec, už od útlého věku příznivec rockové muziky. Dlouho jsou jeho favority britští Queen, i díky kterým se později seznamuje s Foo Fighters – a postupně jim propadá.

Poslední novinky

Podpořte FF CZ&SK

Zakoupením "kávy" můžete jednorázově a v jakékoliv výši přispět na fungování tohoto projektu. Děkujeme!

Další aktuality

00:03:47

Finále v Británii s Geezerem Butlerem

Foo Fighters si pro poslední vystoupení v rámci šňůry na britských ostrovech přizvali na scénu i někdejšího basáka...
00:06:35

Shane řádil ve Walesu při ‚This Is a Call‘

Po úterním koncertu Foo Fighters se zdá býti jasné, že zapojení Shanea Hawkinse bude příjemným zpestřením i zbývajících...
00:07:37

Londýn podruhé, včetně ‚My Hero‘ se Shanem

Kombinace energického Shanea Hawkinse a Foo Fighters zafungovala na výbornou i při sobotní show na London Stadium, nyní...
00:04:31

Shane Hawkins hostem první show v Londýně

Epický tříhodinový návrat Foo Fighters do hlavního města Spojeného království přinesl setlist s téměř třemi desítkami skladeb a...