Foo Fighters v Aucklandu s Jackem Blackem

Datum:

Sdílejte článek:

První z celkem tří koncertů kapely na Novém Zélandu sice nepřinesl žádné novinky v setu, o překvapení ale přesto nouze nebyla.

Aucklandský Mount Smart Stadium viděl od Foo’s vlastně obdobný program, jako tomu bylo na konci loňského roku během šestice zastávek po Austrálii. Nechyběly pecky jako Generator, La Dee Da či Arlandria, o něco později fanoušci nepřišli ani o vydařenou akustickou vložku složenou ze Statues a Ballad of the Beaconsfield Miners.

Foo Fighters @ Go Media Stadium, Auckland, NZL (20. 1. 2024)

Beze změny zůstalo také zařazení cover verze Big Balls od AC/DC, kterou si s Foo Fighters ktrátce před přídavky opět zapěla jejich bubenická technička Fiola Jeans. Tentokrát však nebyla sama – k velkému nadšení diváků ji na scénu příšel pomoci Jack Black, filmový herec a jedna ze dvou tváří jedinečných Tenacious D. Na jeho akční výstup, při němž na lávce mezi dávky předvedl i kotoul, už Dave reagoval jen slovy „Díky, přejeme dobrou noc.“ Definitivní finále z toho ale nebylo, krátce poté jej zajistil až trojlístek Best of You, The Teacher a Everlong.

Po Aucklandu nyní skupina míří vstříc středeční zastávce na OrangeTheory Stadium v Christchurchi, v sobotu 27. ledna pak návštěvu Oceánie zakončí koncert ve Wellingtonu.

Foo Fighters Setlist Mount Smart Stadium, Auckland, New Zealand 2024, Australia & New Zealand 2023/24

Foto: Doug Peters/Ambient Light

Tomáš Hajduk
Tomáš Hajdukhttps://www.foofighters.cz
Zaměstnaný neumělec, už od útlého věku příznivec rockové muziky. Dlouho jsou jeho favority britští Queen, i díky kterým se později seznamuje s Foo Fighters – a postupně jim propadá.

Poslední novinky

Podpořte FF CZ&SK

Zakoupením "kávy" můžete jednorázově a v jakékoliv výši přispět na fungování tohoto projektu. Děkujeme!

Další aktuality

Nateova basa na nové desce

Kromě domovských Foo Fighters se baskytarista Nate Mendel činil také na dalším zajímavém projektu, který se dočkal uvedení...

Studio 666 od ledna na Netflixu

Hororová komedie s Foo Fighters v hlavní roli se od 25. ledna 2024 opět objeví na jedné ze...
00:06:24

Fanoušci z Peru zvou Foo’s na návštěvu

U příležitosti 55. narozenin Davea Grohla se peruánští příznivci ozvali s blahopřáním a k tomu i jasným vzkazem...

Dave se rozpovídal o tvorbě ‚The Teacher‘

Frontman Foo Fighters byl hostem 265. epizody podcastu Song Exploder, ve kterém konkrétněji popsal okolnosti vzniku této pro...