Foo’s v Japonsku i s Alanis Morissette

Datum:

Sdílejte článek:

Krátké zastavení kapely na festivalu Fuji Rock nabídlo účast hned dvou dalších muzikantů, na třetího se pak zavzpomínalo.

Ačkoliv se členové Foo Fighters i s několika rodinnými příslušníky toulali po krásách Japonska už několik dní dopředu, hlavním cílem jejich návštěvy bylo tamější jediné vystoupení – na tradiční akci v lyžařském středisku Naeba. Při návratu po téměř šesti letech stihla formace divákům zahrát patnáctku „stálic“ ze setlistů dosavadního turné a navrch doplnila jednu nečekanou předělávku.

U ní šlo o reakci na středeční smutnou zprávu o úmrtí irské hudebnice Sinéad O’Connor. Foo Fighters se rozhodli připomenout její tvorbu prostřednictvím skladby Mandinka, písně z debutového alba The Lion and the Cobra (1987). Vokální party však Davea a spol. nemusely trápit, s těmi jim totiž vypomohla dobrá kamarádka – na Fuji Rock rovněž vystupující Alanis Morissette. „Hrajeme ji pro překrásnou a inteligentní ženu s hlubokou empatií, která velmi předběhla svou dobu,“ zmínila zpěvačka. Celý záznam coveru si můžete přehrát v úvodu tohoto článku.

Foo Fighters @ Fuji Rock Festival, Niigata, JAP (29. 7. 2023)

Fanoušci se už podělili také o klip s písní Big Me, během které si Foo’s na pódium přizvali Patricka Wilsona, bubeníka a kytaristu losangeleské partičky Weezer. Stejně jako další videa jej obsahuje playlist výše.

Foo Fighters Setlist FUJI ROCK FESTIVAL ‘23 2023

Tomáš Hajduk
Tomáš Hajdukhttps://www.foofighters.cz
Zaměstnaný neumělec, už od útlého věku příznivec rockové muziky. Dlouho jsou jeho favority britští Queen, i díky kterým se později seznamuje s Foo Fighters – a postupně jim propadá.

Poslední novinky

Podpořte FF CZ&SK

Zakoupením "kávy" můžete jednorázově a v jakékoliv výši přispět na fungování tohoto projektu. Děkujeme!

Další aktuality

Nateova basa na nové desce

Kromě domovských Foo Fighters se baskytarista Nate Mendel činil také na dalším zajímavém projektu, který se dočkal uvedení...
00:04:32

Foo Fighters v Aucklandu s Jackem Blackem

První z celkem tří koncertů kapely na Novém Zélandu sice nepřinesl žádné novinky v setu, o překvapení ale...

Studio 666 od ledna na Netflixu

Hororová komedie s Foo Fighters v hlavní roli se od 25. ledna 2024 opět objeví na jedné ze...
00:06:24

Fanoušci z Peru zvou Foo’s na návštěvu

U příležitosti 55. narozenin Davea Grohla se peruánští příznivci ozvali s blahopřáním a k tomu i jasným vzkazem...