Foo’s v Japonsku i s Alanis Morissette

Datum:

Sdílejte článek:

Krátké zastavení kapely na festivalu Fuji Rock nabídlo účast hned dvou dalších muzikantů, na třetího se pak zavzpomínalo.

Ačkoliv se členové Foo Fighters i s několika rodinnými příslušníky toulali po krásách Japonska už několik dní dopředu, hlavním cílem jejich návštěvy bylo tamější jediné vystoupení – na tradiční akci v lyžařském středisku Naeba. Při návratu po téměř šesti letech stihla formace divákům zahrát patnáctku „stálic“ ze setlistů dosavadního turné a navrch doplnila jednu nečekanou předělávku.

U ní šlo o reakci na středeční smutnou zprávu o úmrtí irské hudebnice Sinéad O’Connor. Foo Fighters se rozhodli připomenout její tvorbu prostřednictvím skladby Mandinka, písně z debutového alba The Lion and the Cobra (1987). Vokální party však Davea a spol. nemusely trápit, s těmi jim totiž vypomohla dobrá kamarádka – na Fuji Rock rovněž vystupující Alanis Morissette. „Hrajeme ji pro překrásnou a inteligentní ženu s hlubokou empatií, která velmi předběhla svou dobu,“ zmínila zpěvačka. Celý záznam coveru si můžete přehrát v úvodu tohoto článku.

Foo Fighters @ Fuji Rock Festival, Niigata, JAP (29. 7. 2023)

Fanoušci se už podělili také o klip s písní Big Me, během které si Foo’s na pódium přizvali Patricka Wilsona, bubeníka a kytaristu losangeleské partičky Weezer. Stejně jako další videa jej obsahuje playlist výše.

Foo Fighters Setlist FUJI ROCK FESTIVAL ‘23 2023

Tomáš Hajduk
Tomáš Hajdukhttps://www.foofighters.cz
Zaměstnaný neumělec, už od útlého věku příznivec rockové muziky. Dlouho jsou jeho favority britští Queen, i díky kterým se později seznamuje s Foo Fighters – a postupně jim propadá.

Poslední novinky

Podpořte FF CZ&SK

Zakoupením "kávy" můžete jednorázově a v jakékoliv výši přispět na fungování tohoto projektu. Děkujeme!

Další aktuality

Chris na novém singlu nechce přes palubu

Čtvrtý singl z nadcházející řadovky kytaristy Foo Fighters si od dnešního dne můžeme poslechnout prostřednictvím většiny hudebních služeb. Do...

Záznam koncertu Foo’s v Brazílii je online

Sobotním vystoupením na festivalu The Town v São Paulu kapela uzavřela své dvoudílné brazilské miniturné. Nahrávka celé show...
00:03:22

Billy Idol hostem Foo’s v Aspenu

Kapela nedělním vystoupením na Jazz Snowmass festivalu v hornaté oblasti Colorada po čtrnáctidenní přestávce opět rozběhla své turné. Ačkoliv...
00:03:55

Michael Bublé překvapením na Outside Lands

Tak se Dave dočkal. Konečně našel v publiku někoho, kdo mu část písně Haven't Met You Yet zazpíval...