Chevy Metal s Shanem řádili v Agoura Hills

Datum:

Sdílejte článek:

Žádná derniéra. Sestava založená jako vedlejší projekt Taylora Hawkinse dala minulý víkend v klubu The Canyon jasně najevo, že tahle show bude rozhodně pokračovat.

Benefiční akci, během které se vybíraly finanční prostředky na pomoc pejskařské organizaci Rock & Roll Rescue, přihlížela v kalifornském koncertním sále zhruba tisícovka diváků. A ti se ani náhodou nenudili! Trio Wiley HodgenBrent Woods a Shane Hawkins odehrálo v průběhu akce na dvě desítky cover verzí, a to od už tradiční plejády hvězdných protějšků – nechyběly skladby od Led Zeppelin, AC/DC, Queen, Skid Row, The Rolling Stones a mnoho dalších.

Nemálo slavných hitů si navíc s kapelou přímo na scéně zazpívalo a zahrálo hned několik dopředu neodhalených hostů. Účast Rikkiho Rocketta (Poison), Elliota Eastona (The Cars), Kennyho Aronoffa (John Fogerty), Sebastiana Bacha (Skid Row) a Johna Lousteaua (producent a zvukový inženýr Studia 606), celý večer měnila v srdečnou poctu pro všemi milovaného Taylora. Členové Hawkovy rodiny ostatně přihlíželi na boku pódia tomu, jak Shane doslova jiskří energií.

Ten napříč setlistem opakovaně potvrzoval někdejší slova Davea Grohla o tom, jak by se jen těžko hledal podobný bubeník s takovými údery. Ať už jej diváci sledovali při zeppelinské klasice Moby Dick nebo během bicmenského sóla s nádechem inspirace od Johna Bonhama a silným vlivem jistého bubeníka Foo Fighters, všem bylo jasné jedno – jablko občas vážně nepadá daleko od stromu.

Chevy Metal Setlist The Canyon, Agoura Hills, CA, USA 2023

Chevy Metal se znovu nadechují a je skvělou zprávou, že plány na další společné hraní mají už nyní reálné kontury. Vyprodaný koncert v kalifornském Simi Valley, kde sestava vystoupí 21. srpna (více informací zde), předznamenává novou etapu a přísun rockových setkání i do budoucích let.

Foto: Andi K. Taylor/Instagram

Tomáš Hajduk
Tomáš Hajdukhttps://www.foofighters.cz
Zaměstnaný neumělec, už od útlého věku příznivec rockové muziky. Dlouho jsou jeho favority britští Queen, i díky kterým se později seznamuje s Foo Fighters – a postupně jim propadá.

Poslední novinky

Podpořte FF CZ&SK

Zakoupením "kávy" můžete jednorázově a v jakékoliv výši přispět na fungování tohoto projektu. Děkujeme!

Další aktuality

Nateova basa na nové desce

Kromě domovských Foo Fighters se baskytarista Nate Mendel činil také na dalším zajímavém projektu, který se dočkal uvedení...
00:04:32

Foo Fighters v Aucklandu s Jackem Blackem

První z celkem tří koncertů kapely na Novém Zélandu sice nepřinesl žádné novinky v setu, o překvapení ale...

Studio 666 od ledna na Netflixu

Hororová komedie s Foo Fighters v hlavní roli se od 25. ledna 2024 opět objeví na jedné ze...
00:06:24

Fanoušci z Peru zvou Foo’s na návštěvu

U příležitosti 55. narozenin Davea Grohla se peruánští příznivci ozvali s blahopřáním a k tomu i jasným vzkazem...