Chevy Metal s Shanem řádili v Agoura Hills

Datum:

Sdílejte článek:

Žádná derniéra. Sestava založená jako vedlejší projekt Taylora Hawkinse dala minulý víkend v klubu The Canyon jasně najevo, že tahle show bude rozhodně pokračovat.

Benefiční akci, během které se vybíraly finanční prostředky na pomoc pejskařské organizaci Rock & Roll Rescue, přihlížela v kalifornském koncertním sále zhruba tisícovka diváků. A ti se ani náhodou nenudili! Trio Wiley HodgenBrent Woods a Shane Hawkins odehrálo v průběhu akce na dvě desítky cover verzí, a to od už tradiční plejády hvězdných protějšků – nechyběly skladby od Led Zeppelin, AC/DC, Queen, Skid Row, The Rolling Stones a mnoho dalších.

Nemálo slavných hitů si navíc s kapelou přímo na scéně zazpívalo a zahrálo hned několik dopředu neodhalených hostů. Účast Rikkiho Rocketta (Poison), Elliota Eastona (The Cars), Kennyho Aronoffa (John Fogerty), Sebastiana Bacha (Skid Row) a Johna Lousteaua (producent a zvukový inženýr Studia 606), celý večer měnila v srdečnou poctu pro všemi milovaného Taylora. Členové Hawkovy rodiny ostatně přihlíželi na boku pódia tomu, jak Shane doslova jiskří energií.

Ten napříč setlistem opakovaně potvrzoval někdejší slova Davea Grohla o tom, jak by se jen těžko hledal podobný bubeník s takovými údery. Ať už jej diváci sledovali při zeppelinské klasice Moby Dick nebo během bicmenského sóla s nádechem inspirace od Johna Bonhama a silným vlivem jistého bubeníka Foo Fighters, všem bylo jasné jedno – jablko občas vážně nepadá daleko od stromu.

Chevy Metal Setlist The Canyon, Agoura Hills, CA, USA 2023

Chevy Metal se znovu nadechují a je skvělou zprávou, že plány na další společné hraní mají už nyní reálné kontury. Vyprodaný koncert v kalifornském Simi Valley, kde sestava vystoupí 21. srpna (více informací zde), předznamenává novou etapu a přísun rockových setkání i do budoucích let.

Foto: Andi K. Taylor/Instagram

Tomáš Hajduk
Tomáš Hajdukhttps://www.foofighters.cz
Zaměstnaný neumělec, už od útlého věku příznivec rockové muziky. Dlouho jsou jeho favority britští Queen, i díky kterým se později seznamuje s Foo Fighters – a postupně jim propadá.

Poslední novinky

Podpořte FF CZ&SK

Zakoupením "kávy" můžete jednorázově a v jakékoliv výši přispět na fungování tohoto projektu. Děkujeme!

Další aktuality

Chris na novém singlu nechce přes palubu

Čtvrtý singl z nadcházející řadovky kytaristy Foo Fighters si od dnešního dne můžeme poslechnout prostřednictvím většiny hudebních služeb. Do...

Záznam koncertu Foo’s v Brazílii je online

Sobotním vystoupením na festivalu The Town v São Paulu kapela uzavřela své dvoudílné brazilské miniturné. Nahrávka celé show...
00:03:22

Billy Idol hostem Foo’s v Aspenu

Kapela nedělním vystoupením na Jazz Snowmass festivalu v hornaté oblasti Colorada po čtrnáctidenní přestávce opět rozběhla své turné. Ačkoliv...
00:03:55

Michael Bublé překvapením na Outside Lands

Tak se Dave dočkal. Konečně našel v publiku někoho, kdo mu část písně Haven't Met You Yet zazpíval...