Shiftyho album vyjde v říjnu, venku je další singl

Datum:

Sdílejte článek:

Lost at Sea, nová sólovka kytaristy Foo Fighters, se představuje v pořadí svým už třetím singlem – uvolněnou Damage Control.

Píseň je dle Chrise Shifletta nejstarší položkou, jež na nadcházející desce uslyšíme. „Když jsme spolu s producentem Jarenem Johnstonem procházeli nápady pro Lost at Sea a přemýšleli co dalšího natočit, Jared zmínil The Clash. Obratem mne napadlo jedno zaprášené demo, které mělo podobnou atmosféru,“ popsal Chris pro server Consequence of Sound. „Ta nahrávka vznikala už někdy před deseti až patnácti lety a ačkoliv jsem ji roky neslyšel, došlo mi, že pozdější éra Clash tehdy tak trochu byla mým cílem. Dema vlastně existují dvě – jedno z období, kdy jsem skladbu psal a další z natáčení s kamarádem Johnnym T. o pár let později v New Yorku. Výsledek je každopádně dost odlišný od obou z nich.“

Kromě Shiftyho se na finální verzi písně podíleli také country skladatel Charlie Worsham (hraje na akustickou kytaru s banjem) a Nate Ketterlee, jenž se postaral o doprovodné zvukové efekty. Skladba je již k dispozici na všech obvyklých platformách – Spotify, Apple Music/iTunes, YouTube Music, Amazon Music, Deezer nebo TIDAL. Doprovází ji i hudební video se záběry od fanoušků, které sami zaznamenali během Chrisova turné ve Velké Británii (k přehrání výše).

Nové album vyjde 20. října

Damage Control, stejně jako dříve uvedené skladby Dead and Gone (bleskovka zde) a Black Top White Lines, budou součástí desetidílné soupisky dalšího Chrisova sólového počinu, jehož se dočkáme letos na podzim. Lost at Sea vznikalo pod produkčním dohledem Jarena Johnstona z formace The Cadillac Three, a to převážně ve studiu v Nashvillu. Z doprovodných hostů se vyjma již zmíněného Worshama s Ketterleem můžeme těšit také na hudebníka Toma Bukovaca.

Desku je možno předobjednávat prostřednictvím oficiálního obchodu (CD/LP/DIGITAL a v balíčcích se suvenýry) nebo na iTunes.

Potvrzený tracklist:

01. Dead and Gone
02. Overboard
03. Black Top White Lines
04. Damage Control
05. Weigh You Down
06. Burn the House Down
07. Where’d Everybody Go?
08. I Don’t Trust My Memories Anymore
09. Carrie Midnight Texas Queen
10. Parties

Foto: Scott Dudelson/Getty

Tomáš Hajduk
Tomáš Hajdukhttps://www.foofighters.cz
Zaměstnaný neumělec, už od útlého věku příznivec rockové muziky. Dlouho jsou jeho favority britští Queen, i díky kterým se později seznamuje s Foo Fighters – a postupně jim propadá.

Poslední novinky

Podpořte FF CZ&SK

Zakoupením "kávy" můžete jednorázově a v jakékoliv výši přispět na fungování tohoto projektu. Děkujeme!

Další aktuality

00:03:57

Poslechněte si Shiftyho cover Thin Lizzy

Kytarista a kovboj Chris Shiflett přináší na streamovací služby nový singl, který můžete znát v podání jisté hardrockové...

Nateova basa na nové desce

Kromě domovských Foo Fighters se baskytarista Nate Mendel činil také na dalším zajímavém projektu, který se dočkal uvedení...
00:04:32

Foo Fighters v Aucklandu s Jackem Blackem

První z celkem tří koncertů kapely na Novém Zélandu sice nepřinesl žádné novinky v setu, o překvapení ale...

Studio 666 od ledna na Netflixu

Hororová komedie s Foo Fighters v hlavní roli se od 25. ledna 2024 opět objeví na jedné ze...