Píseň ‚The Teacher‘ představena

Datum:

Sdílejte článek:

Ještě jeden singl uvádí Foo Fighters před pátečním vydáním svého jedenáctého řadového alba But Here We Are. Desetiminutová skladba The Teacher je dost možná tou nejhlubší a nejosobnější položkou na tracklistu desky.

Spekulace, že by se další uvolněnou skladbou mohlo stát právě upřímné loučení Davea Grohla s jeho maminkou Virginií, prosákla na síti Reddit už před pár dny. V tamější skupině se objevil úryvek s textem nyní představené písně.

Svým příchodem se The Teacher stává jednoznačně nejdelším studiovým počinem v historii Foo Fighters – dosavadní primát patřil skladbě Come Back (7:47) z alba One By One (2002).

V případě, že nechcete čekat do pátku a píseň si hodláte poslechnout již nyní, poslouží vám všechny následující kanály – YouTube (viz výše), Spotify, Apple Music, YouTube Music, Amazon Music, Deezer nebo TIDAL. U existujících předobjednávek digitální verze alba byla The Teacher odemčena ke stažení.

V klipu i s Joshem

Spolu s The Teacher kapela uveřejnila také hudební video v režii umělce Tonyho Ourslera. Atmosférickým klipem nás provází spousta záběrů od Daveova dětství, přes první zážitky s hudebním světem, koncertování a cestování po celém světě, až po srdceryvné definitivní sbohem. Součástí několika momentek je i kompletní složení Foo Fighters, tedy včetně Joshe Freese.

Nezapomeňte, že řadovka But Here We Are vychází už v pátek 2. června 2023! Fyzické nosiče můžete nakupovat v oficiálním obchodě Foo’s a v našich končinách třeba u Musicrecords (platí pro Česko i Slovensko).

Foto: Andreas Neumann

Tomáš Hajduk
Tomáš Hajdukhttps://www.foofighters.cz
Zaměstnaný neumělec, už od útlého věku příznivec rockové muziky. Dlouho jsou jeho favority britští Queen, i díky kterým se později seznamuje s Foo Fighters – a postupně jim propadá.

Poslední novinky

Podpořte FF CZ&SK

Zakoupením "kávy" můžete jednorázově a v jakékoliv výši přispět na fungování tohoto projektu. Děkujeme!

Další aktuality

00:03:57

Poslechněte si Shiftyho cover Thin Lizzy

Kytarista a kovboj Chris Shiflett přináší na streamovací služby nový singl, který můžete znát v podání jisté hardrockové...

Nateova basa na nové desce

Kromě domovských Foo Fighters se baskytarista Nate Mendel činil také na dalším zajímavém projektu, který se dočkal uvedení...
00:04:32

Foo Fighters v Aucklandu s Jackem Blackem

První z celkem tří koncertů kapely na Novém Zélandu sice nepřinesl žádné novinky v setu, o překvapení ale...

Studio 666 od ledna na Netflixu

Hororová komedie s Foo Fighters v hlavní roli se od 25. ledna 2024 opět objeví na jedné ze...