Píseň ‚The Teacher‘ představena

Datum:

Sdílejte článek:

Ještě jeden singl uvádí Foo Fighters před pátečním vydáním svého jedenáctého řadového alba But Here We Are. Desetiminutová skladba The Teacher je dost možná tou nejhlubší a nejosobnější položkou na tracklistu desky.

Spekulace, že by se další uvolněnou skladbou mohlo stát právě upřímné loučení Davea Grohla s jeho maminkou Virginií, prosákla na síti Reddit už před pár dny. V tamější skupině se objevil úryvek s textem nyní představené písně.

Svým příchodem se The Teacher stává jednoznačně nejdelším studiovým počinem v historii Foo Fighters – dosavadní primát patřil skladbě Come Back (7:47) z alba One By One (2002).

V případě, že nechcete čekat do pátku a píseň si hodláte poslechnout již nyní, poslouží vám všechny následující kanály – YouTube (viz výše), Spotify, Apple Music, YouTube Music, Amazon Music, Deezer nebo TIDAL. U existujících předobjednávek digitální verze alba byla The Teacher odemčena ke stažení.

V klipu i s Joshem

Spolu s The Teacher kapela uveřejnila také hudební video v režii umělce Tonyho Ourslera. Atmosférickým klipem nás provází spousta záběrů od Daveova dětství, přes první zážitky s hudebním světem, koncertování a cestování po celém světě, až po srdceryvné definitivní sbohem. Součástí několika momentek je i kompletní složení Foo Fighters, tedy včetně Joshe Freese.

Nezapomeňte, že řadovka But Here We Are vychází už v pátek 2. června 2023! Fyzické nosiče můžete nakupovat v oficiálním obchodě Foo’s a v našich končinách třeba u Musicrecords (platí pro Česko i Slovensko).

Foto: Andreas Neumann

Tomáš Hajduk
Tomáš Hajdukhttps://www.foofighters.cz
Zaměstnaný neumělec, už od útlého věku příznivec rockové muziky. Dlouho jsou jeho favority britští Queen, i díky kterým se později seznamuje s Foo Fighters – a postupně jim propadá.

Poslední novinky

Podpořte FF CZ&SK

Zakoupením "kávy" můžete jednorázově a v jakékoliv výši přispět na fungování tohoto projektu. Děkujeme!

Další aktuality

Chris na novém singlu nechce přes palubu

Čtvrtý singl z nadcházející řadovky kytaristy Foo Fighters si od dnešního dne můžeme poslechnout prostřednictvím většiny hudebních služeb. Do...

Záznam koncertu Foo’s v Brazílii je online

Sobotním vystoupením na festivalu The Town v São Paulu kapela uzavřela své dvoudílné brazilské miniturné. Nahrávka celé show...
00:03:22

Billy Idol hostem Foo’s v Aspenu

Kapela nedělním vystoupením na Jazz Snowmass festivalu v hornaté oblasti Colorada po čtrnáctidenní přestávce opět rozběhla své turné. Ačkoliv...
00:03:55

Michael Bublé překvapením na Outside Lands

Tak se Dave dočkal. Konečně našel v publiku někoho, kdo mu část písně Haven't Met You Yet zazpíval...