Na turné s Foo Fighters míří Josh Freese

Datum:

Sdílejte článek:

Spekulace skutečností, zapojení zkušeného bubeníka potvrdil hodinový přenos kapely ze Studia 606.

V prvních momentech streamu, který bylo možné v neděli od 21.00 hodin našeho času sledovat prostřednictvím služby Veeps (záznam je na stejném místě k dispozici po další tři dny), to ale bylo přeci jen trochu zamotanější. Foo’s si totiž nenechali ujít příležitost tak trochu pozlobit své fanoušky a ještě před samotným odhalením Joshe postupně vítali jména zcela jiná a nečekaná.

Tu klepe na dveře Chad Smith, který však nepřišel bubnovat – jen mu svým bílým Mercedesem blokuje výjezd Rami Jaffee. Za chvíli kapelu zdraví Tommy Lee. Sice s paličkami v rukách, ale namísto svého umu jen ostatním přinesl jídlo z P. F. Chang’s. Kdo dál? Přeci Danny Carey z Tool a dvěma pečlivě vyčesanými pudly!

Všechny tyto odkazy samozřejmě mířily ke stejnému jménu – pokud jste někdy zahlédli instagramový profil Joshe Freese, jistě jste byli už dopředu „doma“. Sám Josh se v záběru objevil hned vzápětí, aby Foo Fighters naoko dotlačil k první odehrané skladbě, All My Life.

Jsem Josh, těší mne!

Ačkoliv se průběh přenosu z velké části držel ohlášeného formátu, tedy zkoušky kapely před blížím se turné, občasné dialogy měly za cíl také trochu blíže představit novou tvář. Freese tak například popisoval, do jakých písní bubnoval ve svých prvních působištích – předělávky hrající kapele Top 40 či v rámci formace Polo. Důraz se ale pochopitelně kladl i na jeho výkon ve skladbách Foo Fighters.

Kdo je Josh Freese? Přečtěte si jeho profil

Hned po již zmíněné All My Life se Dave Grohl vytasil s jednoznačným stanoviskem: „Za mě to funguje!“ A celá sestava o tom úspěšně přesvědčovala i nadále. Ať už v následné živé premiéře Rescued nebo v No Son of Mine s novými vsuvkami a segmentem Paranoid od Black Sabbath k tomu. Vzápětí se na přetřes dostal také dosud nejnovější singl z alba But Here We Are – opět poprvé naživo předvedená Under You.

Velkým pozitivem celého přenosu bylo zjištění, že o doprovodné vokály nebude ani bez doprovodných zpěvaček nouze. Máme přeci skvělého Chrise Shifletta, jenž se po nějaké době opět vrátil za mikrofon a v průběhu večera opakovaně přesvědčoval o svých hlasových schopnostech. Platilo to i v případě navazující The Sky Is a Neighborhood.

But Here We Are = bubnující Dave Grohl

Pak už ale přišlo největší překvapení večera. Foo’s se nejprve dohadovali, že by mohli vyzkoušet Hearing Voices, číslo tři z nového alba, nakonec však volba padla na Nothing at All. Zatímco ve slokách naprosto vládne basová linka Natea Mendela, v refrénu jako by skladba vypadla z úplně prvního eponymního alba Foo Fighters. Ostatně, níže se o kvalitách jedné z nových písní přesvědčte sami. Z následného dialogu Joshe s Davem bylo mimochodem zřejmé, že na But Here We Are opravdu můžeme za bicími slyšet frontmana samotného.

Foo Fighters – Nothing At All
by u/FrostyCruikshank in Foofighters

 

Závěr představení nového složení kapely už patřil klasikám. Extrémně rychlé Monkey Wrench, jejíž tempo sotva stíhal i sám Pat Smear a pořád velmi emotivně působícímu klenotu Aurora. Dá se předpokládat, že právě nejoblíbenější píseň Taylora Hawkinse bude pro nadcházející turné určitým vzpomínkovým (a pro mnohé ne zrovna jednoduchým) segmentem.

Začala nová éra Foo Fighters. A nutno podotknout, že více než slibně!

Tomáš Hajduk
Tomáš Hajdukhttps://www.foofighters.cz
Zaměstnaný neumělec, už od útlého věku příznivec rockové muziky. Dlouho jsou jeho favority britští Queen, i díky kterým se později seznamuje s Foo Fighters – a postupně jim propadá.

Poslední novinky

Podpořte FF CZ&SK

Zakoupením "kávy" můžete jednorázově a v jakékoliv výši přispět na fungování tohoto projektu. Děkujeme!

Další aktuality

00:03:47

Finále v Británii s Geezerem Butlerem

Foo Fighters si pro poslední vystoupení v rámci šňůry na britských ostrovech přizvali na scénu i někdejšího basáka...
00:06:35

Shane řádil ve Walesu při ‚This Is a Call‘

Po úterním koncertu Foo Fighters se zdá býti jasné, že zapojení Shanea Hawkinse bude příjemným zpestřením i zbývajících...
00:07:37

Londýn podruhé, včetně ‚My Hero‘ se Shanem

Kombinace energického Shanea Hawkinse a Foo Fighters zafungovala na výbornou i při sobotní show na London Stadium, nyní...
00:04:31

Shane Hawkins hostem první show v Londýně

Epický tříhodinový návrat Foo Fighters do hlavního města Spojeného království přinesl setlist s téměř třemi desítkami skladeb a...