Michael Bublé překvapením na Outside Lands

Datum:

Sdílejte článek:

Tak se Dave dočkal. Konečně našel v publiku někoho, kdo mu část písně Haven’t Met You Yet zazpíval bezchybně. I když to nakonec musel být sám Michael Bublé.

Obdobný scénář viděli fanoušci na koncertech Foo Fighters opakovaně. Během představovačky kapely (a pro bližší seznámení s novou tváří za bicími) Foo’s postupně hrají ukázky písní od Devo, Nine Inch Nails a také Michaela Bublého. Skladba Haven’t Met You Yet, na které Josh bubnoval v rámci zpěvákova alba Crazy Love, je na rockovém koncertě trochu netradičním kouskem, všude se ale setkává s velkým ohlasem.

Potíž však pravidelně nastávala, když se měl Dave Grohl opřít do jejích vokálů. Nešlo ani tak o zpěv, jako spíše o text: Ačkoliv z jeho improvizací často „vylezla“ velmi originální spojení, k původním slovům byla pořád na míle vzdálená. Proto se už na několika akcích dostali ke slovu i diváci pod pódiem, kteří opakovaně volali, že Davea zachrání. Výsledný efekt se ale většinou nedostavil ani poté – někdy přišla tréma, jindy dotyčný nabídl třebas jen část refrénu.

Foo Fighters @ Outside Lands Festival, San Francisco, USA (12. 8. 2023)

Velkolepý úspěch tak viděl až sobotní festival Outside Lands v San Franciscu. Kamera ve správný moment zabrala nadšence s cedulí „Miluju Bublého“ a Dave se nenechal dlouho pobízet: „Pozor, máme tu superfanouška! Tak uvidíme, jestli to zvládneš,“ zavolal do hlediště. A fanoušek nadšeně popoběhl vstříc velkému zážitku, kterým přítomným konečně ukázal, jak se tenhle kousek pěje.

Samozřejmě, že šlo o dopředu nachystanou scénku, jež ale podle všeho vznikla spontánním zájmem přímo Bublého. Jak frontman Foo Fighters prozradil hned po písni, zpěvák totiž čistě za účelem společného vystoupení nasedal na letadlo až v daleké Argentině.


Kromě kanadské hudební hvězdy se v průběhu celkem uspěchané show později objevila na scéně také Daveova dcera Violet Grohl – po několikakoncertní odmlce si s kapelou opět zapěla trojlístek Shame Shame, Show Me How a The Teacher. Další příležitostí pro společné vystoupení nyní bude zářijový restart turné v Aspenu, kde Foo’s zahrají na festivalu Jazz Aspen Snowmass.

Foo Fighters Setlist Outside Lands Music & Arts Festival 2023

Foto: Alive Coverage, Adam Pardee/San Francisco Chronicle

Tomáš Hajduk
Tomáš Hajdukhttps://www.foofighters.cz
Zaměstnaný neumělec, už od útlého věku příznivec rockové muziky. Dlouho jsou jeho favority britští Queen, i díky kterým se později seznamuje s Foo Fighters – a postupně jim propadá.

Poslední novinky

Podpořte FF CZ&SK

Zakoupením "kávy" můžete jednorázově a v jakékoliv výši přispět na fungování tohoto projektu. Děkujeme!

Další aktuality

Chris na novém singlu nechce přes palubu

Čtvrtý singl z nadcházející řadovky kytaristy Foo Fighters si od dnešního dne můžeme poslechnout prostřednictvím většiny hudebních služeb. Do...

Záznam koncertu Foo’s v Brazílii je online

Sobotním vystoupením na festivalu The Town v São Paulu kapela uzavřela své dvoudílné brazilské miniturné. Nahrávka celé show...
00:03:22

Billy Idol hostem Foo’s v Aspenu

Kapela nedělním vystoupením na Jazz Snowmass festivalu v hornaté oblasti Colorada po čtrnáctidenní přestávce opět rozběhla své turné. Ačkoliv...
00:04:04

Dave si ve Stateline zahrál s The Breeders

Frontman Foo Fighters se na pódiu v místní Lake Tahoe Outdoor Areně objevil už během vystoupení předkapely. Pro čtvrteční...