DomůKapelaBiografieChris Shiflett

Chris Shiflett

Chris Shiflett v roce 2021. (Guitar.com)

Datum narození: 6. května 1971
Místo narození: Santa Barbara, Kalifornie, USA
Rodinný stav: ženatý
Dřívější skupiny: Lost Kittenz, No Use for a Name, Me First & the Gimme Gimmes
Nástroje: elektrická kytara, basová kytara

Chris Shiflett se narodil v kalifornské Santa Barbaře. Hře na kytaru se učí od svých jedenácti let, o tři roky později už je součástí své první kapely. Kariéru hudebníka startuje u glam-punkových Lost Kittenz, v roce 1995 pak doplňuje formaci No Use for a Name.

Jako kytarista vystupuje i se skupinou Me First & the Gimme Gimmes. S Foo Fighters se poprvé setkává během jejich konkurzu na uvolněné místo kytaristy pro turné There Is Nothing Left to Lose. Pozici v kapele získává, a to i díky své punkové minulosti. Oproti původním plánům se postupem času stává stálým členem skupiny.

Kromě Foo Fighters se Shiflett věnuje i dalším projektům, se svým starším bratrem Scottem hrají ve formaci Jackson United, společně budují skupinu Viva Death. V roce 2010 Chris zakládá svůj další vedlejší projekt – Chris Shiflett & the Dead Peasants. Do country laděná kapela vydává své debutové, stejnojmenné album v červenci téhož roku, během července 2013 následuje druhá řadovka All Hat And No Cattle.

V dubnu 2017 se s kolekcí honky-tonk písní na albu West Coast Town představuje zcela sólově, za asistence producenta Davea Cobba. Pod taktovkou totožného dua následuje v červenci 2019 ještě deska Hard Lessons. V říjnu 2023 Shifty uvádí o něco rockovější titul Lost At Sea, tentokrát pod dohledem Jarena Johnstona.

Už od října 2013 Chris pravidelně vydává svůj podcast Walking the Floor, který nyní čítá již více než 200 epizod se zajímavými hosty. V roce 2022 hraje po boku svých kolegů z Foo Fighters v hororové komedii Studio 666.

Chris je ženatý, s manželkou Carou mají tři syny – Liama Johna, Dashiella Ellise a Eamona Rileyho.