Další premiéra. V Pelhamu zněla ‚Show Me How‘

Datum:

Sdílejte článek:

Na začátek koncertu Foo Fighters v Oak Mountain Amphitheatre si diváci museli počkat o hodinu a půl déle, rozhodně se jim to ale vyplatilo!

Celý program odsunula hrozba blížící se bouře, která s sebou měla přinést silný vítr i s krupobitím. Fanoušci se tak do prostorů amfiteátru dostali s velkým zpožděním a v momentě, kdy již scénu okupovali The Pretty Reckless, jich několik tisíc ještě čekalo před branami areálu.

Oproti dvěma dnům zpátky, kdy kapela kvůli večerce vůbec nestihla zahrát Everlong (počtvrté v historii, mimochodem!), však tentokrát zůstal prostor dokonce pro zhruba dvě hodiny dvacet minut trvající setlist. A Foo Fighters této příležitosti opět využili pro živé představení další novinky z alba But Here We Are – písně Show Me How, věnované maminice Davea Grohla. Stejně jako ve studiové verzi si ji Dave zapěl po boku jeho dcery Violet, s poznámkou, že patří k jeho nejoblíbenějším momentům.

Foo Fighters @ Oak Mountain Amphitheatre, Pelham, USA (16. 6. 2023)

Snaha Foo’s o uvedení sedmé skladby z nového alba byla patrná už při zvukové zkoušce před koncertem, kdy ji skupina pečlivě trénovala hned sedmkrát po sobě. Jednou si pro jistotu vystřihla také The Teacher, aby ji během show znovu nabídla v celé své kráse.

Foo Fighters Setlist Oak Mountain Amphitheatre, Pelham, AL, USA 2023

Foto: jarroodMG/Reddit, l0gan777/Instagram

Tomáš Hajduk
Tomáš Hajdukhttps://www.foofighters.cz
Zaměstnaný neumělec, už od útlého věku příznivec rockové muziky. Dlouho jsou jeho favority britští Queen, i díky kterým se později seznamuje s Foo Fighters – a postupně jim propadá.

Poslední novinky

Podpořte FF CZ&SK

Zakoupením "kávy" můžete jednorázově a v jakékoliv výši přispět na fungování tohoto projektu. Děkujeme!

Další aktuality

00:03:57

Poslechněte si Shiftyho cover Thin Lizzy

Kytarista a kovboj Chris Shiflett přináší na streamovací služby nový singl, který můžete znát v podání jisté hardrockové...

Nateova basa na nové desce

Kromě domovských Foo Fighters se baskytarista Nate Mendel činil také na dalším zajímavém projektu, který se dočkal uvedení...
00:04:32

Foo Fighters v Aucklandu s Jackem Blackem

První z celkem tří koncertů kapely na Novém Zélandu sice nepřinesl žádné novinky v setu, o překvapení ale...

Studio 666 od ledna na Netflixu

Hororová komedie s Foo Fighters v hlavní roli se od 25. ledna 2024 opět objeví na jedné ze...