‚But Here We Are‘ v prodeji

Datum:

Sdílejte článek:

Jedenáctá řadovka Foo Fighters, citlivý a bezprostřední důkaz o uzdravujících schopnostech muziky, je od dnešního dne k dostání v obchodech i na streamovacích službách.

Uplynulý rok byl pro kapelu (a zejména Davea Grohla) jen těžko stravitelnou sekvencí událostí, jejichž definitivní vyznění mohlo znamenat i mnohem výraznější a dělší odmlku z kulturního světa. Právě setkání ve studiu, spolu se vzájemnou podporou a skupinovým hojením těžkých šrámů, ale členy Foo’s dokázala postupně vrátit na nohy. Výsledek těchto chvil, kdy útěk před myšlenkami k hudebním nástrojům byl vysoce preferovanou variantou, se nyní zhmotňuje v But Here We Are.

Přebal jedenáctého řadového alba Foo Fighters 'But Here We Are'

Tracklist:

Rescued (4:19)
Under You (3:39)
Hearing Voices (3:48)
But Here We Are (4:43)
The Glass (3:49)
Nothing At All (3:27)
Show Me How (4:53)
Beyond Me (3:54)
The Teacher (10:04)
Rest (5:33)
Celkový čas: 48:08

Deska za produkční asistence Grega Kurstina nepřináší během své stopáže větší mezižánrové experimenty, vyjma Violet Grohl (součást rodiny) nevítá žádné hosty. Vztek, zármutek i pozdější vyrovnání, všechny fáze byly závažím kapely v soukromí jejich studia 606. S Davem za bicími a kruhem přátel kolem něj.

Foo Fighters – But Here We Are (oficiální playlist)

Ačkoliv jsme si před samotným vydáním alba poslechli hned čtyři z celkové desítky písní, rozhodně to neznamená, že bychom díky tomu snad dopředu viděli jeho jasné kontury. Naopak – další skladby nemilosrdně zatínají snad s ještě větší intenzitou. Nejprve nás Dave svým textem v popovější Hearing Voices zlomí odkazem na Everlong (late at night I tell myself nothing this good could last forever), později zas připomínkou Taylora v The Glass (I had a person I love / And just like that, I was left to live without him). S citlivou baladou Beyond Me a hlavně závěrečným akustickým vzkazem Rest to už bez slz (minimálně) na krajíčku nejspíše nepůjde.

But Here We Are není pouhým rozloučením s Virginií Grohl nebo Taylorem Hawkinsem – i přes všechen žal vítězí nad definitivním „sbohem“ zasněné a nadějeplné „na shledanou“. Počkejte na východ slunce, zapněte přehrávání a nechte se unášet silně upřímnou a melancholickou linkou, ať už v daný moment budete myslet na kohokoliv.

Kde si nové album přehrát nebo zakoupit?

Fyzické verze

Digitální verze

 

Foto: Repro Foo Fighters CZ & SK, Danny Clinch

Tomáš Hajduk
Tomáš Hajdukhttps://www.foofighters.cz
Zaměstnaný neumělec, už od útlého věku příznivec rockové muziky. Dlouho jsou jeho favority britští Queen, i díky kterým se později seznamuje s Foo Fighters – a postupně jim propadá.

Poslední novinky

Podpořte FF CZ&SK

Zakoupením "kávy" můžete jednorázově a v jakékoliv výši přispět na fungování tohoto projektu. Děkujeme!

Další aktuality

Chris na novém singlu nechce přes palubu

Čtvrtý singl z nadcházející řadovky kytaristy Foo Fighters si od dnešního dne můžeme poslechnout prostřednictvím většiny hudebních služeb. Do...

Záznam koncertu Foo’s v Brazílii je online

Sobotním vystoupením na festivalu The Town v São Paulu kapela uzavřela své dvoudílné brazilské miniturné. Nahrávka celé show...
00:03:22

Billy Idol hostem Foo’s v Aspenu

Kapela nedělním vystoupením na Jazz Snowmass festivalu v hornaté oblasti Colorada po čtrnáctidenní přestávce opět rozběhla své turné. Ačkoliv...
00:03:55

Michael Bublé překvapením na Outside Lands

Tak se Dave dočkal. Konečně našel v publiku někoho, kdo mu část písně Haven't Met You Yet zazpíval...